Najczęściej zadawane pytania

Najpopularniejsze pytania

Znajdź odpowiedź na nurtujące Cię kwestie

1Ile czasu muszę poświęcić na obsługę pompy ciepła?
Pompa ciepła to urządzenie, które nie wymaga obsługi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które oszczędza dużo czasu i energii.
2Monoblok czy split?
Biorąc pod uwagę wydajność jednego i drugiego rozwiązania - o ile odległości między jednostką zewnętrzną a pompą nie są wysokie (do ok. 10m), a także nie ma częstych przerw w dostawie prądu zalecamy pompy ciepła typu monoblok. Są zupełnie bezawaryjne, nie wymagają serwisowania części inwerterowej, dodatkowo przy tej samej wydajności są tańsze.
3Jaka pompa pod dofinansowanie?
Dobór pompy jest zależny od wielu czynników i nie jest możliwe jego uśrednienie. Nasi doradcy dobierają pompę szytą na miarę, natomiast ważne jest to, żeby pompa miała certyfikat A++ zarówno dla temperatury 35 jak i 55 stopni.
4Jaka powinna być moc pompy ciepła?
Wybór optymalnie dopasowanej pompy ciepła jest uwarunkowany analizą audytu, którą przeprowadza zespół złożony z naszych specjalistów. Mając na uwadze wyniki, na samym początku ustalane jest zapotrzebowanie na ciepło w danym budynku, ze szczególnym uwzględnieniem zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. W dalszym etapie w oparciu o powyższe dane przedstawia się klientowi optymalne i najbardziej dopasowane do jego potrzeb rozwiązanie.
5Skąd pompa ciepła bierze nergię?
Zasilanie pompy ciepła polega na tym, iż ok 80% swojego zapotrzebowania na energię pobiera ona wprost z otoczenia. W takim układzie – tylko 20% prądu generowane jest z sieci. Jeśli dodatkowo zainstalujemy instalację fotowoltaiczną, to prezentowane rozwiązanie pozwoli Ci na pokrycie rocznego zapotrzebowania energetycznego pompy ciepła.
6Czy pompa ciepła działa zimą?
Pompa ciepła pracuje wydajnie nawet w najbardziej mroźne dni. Posiada na tyle dużo energii, aby jej układ mógł efektywnie działać. Podstawowym czynnikiem, który determinuje komfort termiczny danego użytkownika, jest optymalny dobór mocy pompy ciepła oraz odpowiednio zainstalowane ogrzewanie.
7Czy pompa jest na tyle wydajna, że ogrzeje bez innych źródeł ciepła cały budynek?
Odpowiedni audyt ma na celu dobranie najlepszego rozwiązania dla każdego rodzaju i przeznaczenia budynku. Właściwie dopasowana pompa ciepła pozwala na zaspokojenie 100% zapotrzebowania na ciepło dla każdego budynku, niezależnie od jego gabarytów czy konstrukcji.

Podziel się tą stroną z innymi